Tydzień Mózgu 2008

Nareszcie pojawił się pełny program tegorocznych wykładów z okazji Tygodnia Mózgu. Jest on obchodzony w Polsce już po raz dziesiąty, a patronuje mu Fundacja DANA, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu na całym świecie. W tym roku wykładów będzie można wysłuchać w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Lublinie.
W Warszawie, jak co roku wykłady odbędą się w redakcji Polityki w dniach 10-14 marca, o godzinie 17.30. Wśród zaproszonych gości jest między innymi prof. Vetulani z Krakowa, ze swoim słynnym już wystąpieniem „Neurobiologia moralności”. W programie są także wykłady poświęcone padaczce, bólu, metodom obrazowaniu mózgu i działaniu placebo. 15 marca natomiast, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej odbędą się warsztaty, prowadzone między innymi przez profesora Wróbla i poświęcone zagadnieniom współczesnej psychofizjologii. Dokładny program Warszawskiego Tygodnia Mózgu można ściągnąć w formacie .pdf.
W Krakowie wykłady odbędą się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego pomiędzy 10 a 15 marca, o godzinie 17.00. Oprócz profesora Vetulaniego, który tutaj z kolei opowie o metodach medycznego usprawniania człowieka, będzie można posłuchać także wykładu profesora Janeczki poświęconego epilepsji, czy pani profesor Marii Kapiszewskiej, na temat dietetycznych preferencji mózgu. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.
W Lublinie natomiast, pomiędzy 12 a 14 marca obchodzone będą Dni Mózgu. W tej chwili trwają zapisy na warsztaty, które poprowadzi między innymi doktor Jerzy Durka, który zajmuje się interfejsami mózg-komputer. Dokładny program wykładów nie jest jeszcze dostępny, ale ma pojawić się wkrótce na tej stronie.

Explore posts in the same categories: Bez kategorii

Tagi: , , , ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

4 Komentarze w dniu “Tydzień Mózgu 2008”

 1. Teloch Says:

  To jakiś ponury żart jest chyba :> nic w Trójmieście?

  Pytanie – czy treść wykładów będzie dostępna w jakiejś formie elektronicznej?

 2. Krysia Says:

  Ja nic nie znalazłam niestety.. A jak było w zeszłych latach?
  Wogóle ciężko jest z informacjami na temat tego wydarzenia bo są strasznie rozproszone i poza Lublinem, nikt z organizatorów nie ma swojej strony. Więc wątpie, żeby gdzieś pojawiły się materiały..
  Najwięcej informacji jest na onecie, gdzie można znaleźć streszczenia wykłądów z ubiegłych lat. Może pojawią się i z tego roku..

 3. Teloch Says:

  Hm, streszczenia wykładów im chyba wystarczą do szczęścia, więc pewnie nie mam co liczyć na więcej 🙂

  Tak na marginesie – ATVN

  Słyszałaś o tym? Ja dopiero teraz się dorwałem do zarchiwizowanych tam wykładów :>

 4. Krysia Says:

  Nie wiem jakim sposobem wkradł mi się błąd i umieściłam tutaj program Tygodnia Mózgu w Krakowie z 2003 roku. Teraz już informacje są aktualne. Serdecznie przepraszam.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: